Organizatorzy FPS, czyli…

Fletnia Pana

Fletnia Pana to młodzieżowy zespół muzyczny, który już od ponad 30 lat skupia uzdolnioną muzycznie młodzież z Grójca i okolic. Wykonujemy różnorodny repertuar, od sakralnych utworów śpiewanych a cappella, przez żywiołowe utwory w klimacie worship, po wielogłosowe aranżacje rozrywkowych utworów. Fletnia Pana to również po prostu zgrana grupa dobrych przyjaciół. Poza tworzeniem i wykonywaniem muzyki, w wolnym czasie prowadzimy m. in. Fletniowy Klub Filmowy, organizujemy wspólne wyjazdy i warsztaty, nagrywamy teledyski i filmy. Od roku 2018 działamy w formie Stowarzyszenia Fletnia Pana. Więcej informacji o nas znajdziecie na stronie:

Na przestrzeni lat organizacja Festiwalu Pieśni Sakralnej przechodzi z rąk do rąk, a raczej z głów do głów:

Tomasz Skoneczny


Pomysłodawca i pierwszy organizator Festiwalu Pieśni Sakralnej. Muzyk (akordeonista), pedagog i pasjonat popularyzacji kultury i muzyki. Był dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w latach 1981-1987 i Centrum Kultury Regionalnej w Grójcu w latach 1999-2003. Twórca i kierownik artystyczny zespołu „Michały”, z którym koncertował w Polsce i za granicą.

Piotr Pękacki


Założyciel scholi Fletnia Pana. Prowadzi zespoły Fletnia Pana „Junior” oraz Chór Fletnia Pana w Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w której jest też organistą. Uwielbia pracę z młodzieżą i dziećmi, a pod jego opieką i wsparciem zespół Fletnia Pana działa nieprzerwanie już od ponad 30 lat, wychowując coraz to kolejne pokolenia pasjonatów muzyki.

Paula Pietrzak


Organizator Festiwalu, doktor inżynier elektroniki, na co dzień adiunkt Zakładu Elektroakustyki na Politechnice Warszawskiej. W swojej pracy zawodowej łączy ścisły umysł z zamiłowaniem do muzyki, prowadząc ze studentami PW nagrania studyjne, realizacje słuchowisk, nagrania dźwięku 3D. Dyrygent młodzieżowego chóru Fletnia Pana.

Kacper Ryczkowski


Student Politechniki Warszawskiej, tenor w zespole Fletnia Pana, tenor I Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej.